Βράβευση στο πρόγραμμα “Σχολικοί Πρέσβεις”του Ευρωπαικού Κοινοβουλίου

Την Παρασκευή 17 Φλεβάρη τα Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη διοργάνωσαν προσομείωση του Ευρωπαικού κοινοβουλίου μεταξύ αρκετών Λυκείων της χώρα, σε συνεργασία με το γραφείο Ενημέρωσης του Ευρωπαικού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα παρουσία του Αντιπροέδρου του ΕΚ Δημήτρη Παπαδημούλη και του Αντιπροέδρου της Βουλής Τάσου Κουράκη .Παράλληλα πραγματοποιήθηκε βράβευση σχολείων που την προηγούμενη σχολική χρονιά 2015-2016 δραστηριοποιήθηκαν στο πρόγραμμα “Σχολικοί Πρέσβεις”του Ευρωπαικού Κοινοβουλίου (EP School Ambassadors) με αφοσίωση και ενθουσιασμό.Απονεμήθηκαν διπλώματα τιμής ένεκεν στο σχολείο,στην καθηγήτρια(Senior Ambassador) καθώς επίσης και στις αποφοιτήσαντες πλέον μαθήτριες(junior Ambassadors) Mαλακοπούλου Χριστίνα και Τσιλιοπούλου Βασιλική.