Αχ αυτά τα φαντάσματα – Θεατρική παράσταση

Με επιτυχία την Δευτέρα 28-04-2106 και ώρα 13.30μμ η θεατρική ομάδα του σχολείου μας πήρε μέρος στον μαθητικό διαγωνισμό που διοργανώθηκε για 3η συνεχή χρονιά στην Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών στην Βέροια με το έργο « Αχ αυτά τα φαντάσματα »του Εντουάρντο Ντε Φιλίππο.

Τελικά, φαντάσματα υπάρχουν; Ασφαλώς όχι! Κι όμως, πολλές φορές τα επινοούμε για να καλύψουμε τα πάθη μας, τα λάθη μας, τις αδυναμίες μας… Απλά για να αποφύγουμε να αντικρίσουμε κατάματα τη σκληρή, καθημερινή πραγματικότητα. Και η αγάπη, η καλοσύνη, η αφοσίωση, η πίστη και η ειλικρίνεια πού κρύβονται;

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Η Θεατρική ομάδα του 1ου ΓΕΛ Αλεξάνδρειας σας προσκαλεί στην παράσταση «Αχ αυτά τα φαντάσματα» του Εντουάρντο Ντε Φιλίππο, την Τετάρτη 20 Απριλίου 2016 στις 19:30 στο δημοτικό θέατρο Πλατέος με είσοδο ελεύθερη.

Η υπεύθυνη κ. Τσιαπανίτη Σ.

Η διευθύντρια Γ. Παπαποστόλου

Ο Σύλλογος διδασκώντων